Algemene informatie over de cursus
Mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) zijn belangrijke functies (deels) kwijtgeraakt. De invloed hiervan op lichamelijke, psychische en sociale factoren is vaak groot. De doelgroep cliënten met niet-aangeboren hersenletsel vraagt daarom om specifieke kennis en deskundigheid van verzorgenden en verpleegkundigen.In deze cursus komen verschillende thema's aan bod. Ook wordt ingegaan op de emoties die niet- aangeboren hersenletsel oproept bij de cliënt en zijn omgeving en wat het vraagt van de zorgverleners.
Inhoud van de cursus
ProgrammaDe cursus Mensen met Niet-aangeboren Hersenletsel bestaat uit klassikale lessen, zelfstudie en opdrachten. Het traject wordt afgerond met een praktijkexamen. De opbouw en de duur van de cursus wordt in overleg met de werkgever bepaald.
Wat leer je tijdens deze cursus?
Om de specifieke doelgroep cliënten met niet-aangeboren hersenletsel goed te ondersteunen, komen in deze cursus de volgende onderwerpen aan bod. Deze worden behandeld in fysieke lessen en via zelfstudie en opdrachten:
- Afasie en dysartrie;
- Herkenning en erkenning overprikkeling;
- Neuroplasticiteit;
- Omgaan met verminderd inzicht na NAH;
- Probleemgedrag;
- Self-awareness;
- Disharmonisch profiel;
- Levend verlies;
- Locked in syndroom;
- Masterclass taal;
- Vermoeidheid;
- Pathologie;
- Het brein;
- Sociale kaart;
- Epilepsie.