Algemene informatie over de cursus
De opleiding Lassen BMBE 1 is er voor medewerkers die al kunnen lassen en die willen leren hoe ze kunnen booglassen met beklede elektrode.Inhoud van de cursus
ProgrammaTijdens deze opleiding leer je booglassen met beklede elektrode op niveau 1 NIL/SOM. Na de opleiding kun je de geleerde vaardigheden zelf uitvoeren aan de hand van tekeningen en werkinstructies.
Deze opleiding telt 18 lessen. Daarna volgt een examen. De lessen vinden plaats op dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 uur.
Wat leer je tijdens de opleiding Lassen BMBE 1
Aan de hand van de theorie maak je praktijkopdrachten. Daarbij komen de volgende zaken aan de orde:
- Lezen en interpreteren van tekeningen en laswerk;
- Hecht- en aflasvolgorde, rekening houdend met krimpvorming;
- Lassen van de juiste lasnaadvormen in de lasstanden PA, PB en PA;
- Lassen in samengestelde werkstukken;
- Lasverbindingen in werkstukken van ongelegeerd staal;
- Kwaliteitseisen volgens de huidig geldende normen en de nieuwe norm EN 287;
- Toepassen van veiligheidsvoorschriften voor, tijdens en na het lassen.
Toelatingseisen: wat heb je nodig?
Praktijkervaring met booglassen met beklede elektrode is een vereiste om deel te kunnen nemen aan deze opleiding.Wij verzoeken deelnemers om hun eigen overall, veiligheidsschoenen, veiligheidsbril en eventueel een eigen laskap mee te nemen.
Duur van de cursus
De volledige cursus is 18 lessen lang.Kosten van de cursus
De kosten bedragen € 1302 + ongeveer € 85 voor de boeken.Deze boeken moet je zelf bestellen bij de NIL.